Dolní Datyně utrpěly v létě čtyři ztráty. Kdo bude nově oblékat dres Jestřábů?

Nový ročník krajského přeboru zahájí fotbalisté Dolních Datyní v sobotu 5. srpna na domácím hřišti okresním derby s nováčkem soutěže ze Stonavy. Tým, který v minulé sezoně obsadil 11. místo, půjde do té nové v dost pozměněné sestavě.

„Natěšení jsme, ale letní příprava nebyla ideální,“ konstatoval Petr Blejchař, trenér Dolních Datyní. „Stali jsme se obětí zlepšených výkonů a toho, jak kluci šli tréninkově nahoru. Byl o ně velký zájem, takže jsme přišli o tři hráče základní sestavy, kteří odešli do divizních celků,“ vysvětlil kouč Jestřábů.

Počítat už nemůže s Ondřejem Maršálem a Dominikem Mášou, kteří budou oblékat dres Vratimova, do Vítkovic zamířil Karel Matyska. „Navíc z rodinných důvodů skončil Radim Baláž,“ doplnil trenér Dolních Datyní.

„Měli jsme vytipované nové hráče, někteří s námi už i trénovali, ale jejich finanční požadavky byly příliš vysoké. Touto cestou se vydat nechceme,“ konstatoval Petr Blejchař s tím, že některé hráče jim těsně před podpisem smlouvy přetáhla konkurence. „O posílách intenzivně stále jednáme,“ nechtěl zatím prozradit žádná konkrétní jména.

Novou tváří v týmu se už stal 19letý obránce Filip Venglář. „Přišel z havířovského dorostu sbírat zkušenosti v mužském fotbale,“ prozradil kouč. „Po těžkém zranění kotníku s námi už začal trénovat Libor Stebel,“ přidal další dobrou zprávu.

V letní přípravě Jestřábi sehráli dva zápasy, s Horní Suchou remizovali 4:4, s Baníkem Albrechtice prohráli 2:3. „Chtěli jsme navázat na práci z jara, ale tím, že někteří kvůli pracovním nebo rodinným důvodům nemohli pokaždé trénovat, se všechno zahodilo a musíme začínat znovu,“ posteskl si Petr Blejchař.

„Těšíme se na mistráky, máme chuť a půjdeme do nich s bojovou náladou, ale šíře kádru zatím není podle představ,“ poznamenal kouč Dolních Datyní.

Zdroj:

https://karvinsky.denik.cz/fotbal-kraj/dolni-datyne-utrpely-v-lete-ctyri-ztraty-kdo-bude-nove-oblekat-dres-jestrabu-202.html