Na jaře poprvé za 3 body

FC Libhošť – TJ Dolní Datyně 1:3 (0:3)

Sestava: Vasilko – Kučera (69.), Tomašák, Dostál, Pištěk – Rozsíval, Dolák (83.), Gistinger, Stebel (C) – Marek (86.), Baláž (77.)

ŽK: 42. Dolák, 50. Vasilko, 52. Gistinger

Branky: 50. Bátrla – 8. Rozsíval, 26.,29. Baláž

Náhradníci: Vandriak (86.), Kaduch (69.), Batiha, Kolder, Masopust (83.), Kodendo (77.), Rozbroj

Uplynulou neděli cestovali Jestřábi k jednomu z geograficky nejvzdálenějších soupeřů, a sice do Libhoště. I přes fakt, že se jednalo o v pořadí třetí jarní kolo, Libhošť nastupovala k prvnímu mistrovskému zápasu.

Že se jednalo o první zápas na místním hřišti, odpovídal také dobrý stav hrací plochy. Hřiště bylo překvapivě suché a tvrdé avšak né moc rovné. V každém případě se nejednalo o hardcore bahenní lázně, jako při posledním zápasu Jestřábů v Libhošti.

Začátek utkání začal lépe pro Datyně. Po přihrávce Marka, vybíhající domácí brankář podcenil rychlost Rozsívala. Ten se tak na hranici pokutového území dostal k míči dříve a dokázal gólmana obstřelit. Touto brankou se hosté uklidnili a ve velké pohodě, začali předvádět výbornou kombinační kopanou. V následujících minutách hosté drželi merunu na kopačkách a domácím nic nedovolili a postupně se dostávali do zakončení. Po jedné z akcí na pravé straně hřiště, mohl Marek vsítit svou premiérovou branku novém dresu ale míč netrefil ideálně a tak brankáře vůbec neohrozil. Domácí se zmohli jen na nakopávané dlouhé míče, které si byla hostující obrana schopna pohlídat. Výjimkou byl jeden případ, po kterém se před Datyňskou svatyni dostal osamocený domácí útočník. Ten se rozhodl pro střelu, ale v klíčovém okamžiku si stojnou nohou pokopl míč a tak konečná střela mířila mimo tři tyče.
Tato ojedinělá akce domácích ale nevzala Jestřábům vítr z plachet. Po akci jako z partesu, u levé čáry centroval Pištěk, který našel Baláže a ten tvrdou ale také skvěle umístěnou hlavičkou vsítil druhý gól zápasu. Domácí se ani nestihli oklepat a jejich brankář, tahal ze sítě další míč. To se totiž opět prosadil Baláž, který utěšenou ranou z rohu 16-ky nedal brankáři šanci. Baláž byl při chuti a do konce poločasu měl další dvě příležitosti ke skórování. Nejprve střílel z druhého rohu 16-ky, ale nejspíše ho zradil terén, neboť střela skončila v autu. Zanedlouho, po Vasilkově výkopu, odstavil Marek domácího stopera a zabíhající Baláž uzmul míč a běžel sám na ´´kasu´´. Baláž zvolil střelu ale, opět možná i vinou terénu, branku přestřelil.

O poločasové pauze trenér Menoušek apeloval na své hráče aby nepřestávali hrát a počítali s tím, že domácí hráči na ně začátkem poločasu druhého, jak se říká, vletí.

Jak ale vývojem vyplynulo, jeho slova byla jako házení hrachu o zeď. To proto, že špatným přístupem k Libhošťským hráčům a chybami v rozehrávce, se domácí začali dostávat do tlaku. Výsledkem bylo, hlavičkou nastřelené břevno, po kterém s odraženému míči dostal domácí útočník. Ten se s míčem nemazlil a volejem prostřelil vše co mu stálo v cestě. Hráči Libhoště byli, jakoby politi živou vodou a všude jich bylo plno. Po dalším centru si nejenom Vasilko oddychl, že jej zachránila branková konstrukce. Libhošť se dostala k další slibné šanci ale střela ze středu hřiště mířila jen do středu brány. To už si ale Jestřábi začali uvědomovat, že by se měli vrátit ke hře z prvního poločasu. Obrana, v čele se zkušeným Tomašákem, hru uklidnila a vlastní souhrou domácí vyvedla z tempa. Hostům se dařilo kombinovat ale do zakončení se jim dostat nepodařilo. Za to domácí si příležitost vypracovali, a byl to autor jejich první branky. Ten se v tísni dostal ke střele, asi z penaltového puntíku, ale minul. Postupem času přilétli do hry čerství Jestřábi z lavičky a domácím zle zatápěli. Nejprve chtěl rozvlnit síť Rozsíval, ale svou střelou těsně minul domácí bránu. To Kodendo síť rozvlnil, ba dokonce málem protrhl, ale vše se odehrálo po odpískání ofsajdu. Na náladě, mu o několik okamžiků později, nepřidal ani domácí brankář, který jeho dobrou střelu vytáhl na horní tyč. Konec zápasu se v poklidu odehrával na středu hřiště nebo domácí polovině. V samém závěru utkání Datyně zahrávala 2 rohové kopy. Po prvním z nich, mohl Vandriak definitivně rozhodnout. Jeho efektivní zakončení, ´´stříhaná´ střela, mu však nevyšla. Po druhém rohovém kopu, na zadní tyči hlavičkoval Kaduch ale jeho hlavičku brankář vyrazil.

Jestřábi si tak z Libhoště odvezli všechny 3 body a dotáhli se na čelo tabulky.

V dalším kole se odehraje napínavé derby, kdy do JZD Arény v sobotu přijedou hráči z Albrechtic. Úvodní výkop je naplánován 16:00.