Poprvé na jaře 2013 opravdu na domácím hřišti

přívítáme mužstvo Sokola Mosty u Jablunkova. Tento tým v letech 2004-2006 hrál dokonce krajský přebor, pak však následoval pád o soutěž níže a v dalším roce se tato situace opakovala. Od roku 2007 se tedy s tímto celkem utkáváme pravidelně ve skupině C  I.B třídy.  Tuto v sezoně 08/09  vyhrál, ale vzdal se postupu do vyšší soutěže .Z nedávné historie je patrné, že tým prochází generační obměnou a  snaží se do mužstva zapracovat mladé hráče. Ovšem v jeho řadách ještě nastupují pamětníci nejlepších časů mosteckého fotbalu, jak již bylo uvedeno výše.

Z dosavadních  11 utkání sehraných s tímto týmem je bilance 4-2-5 při skóre 22:21. Tuto se našim borcům podařilo vylepšit hlavně v posledních třech vzájemných soubojích, kdy pokaždé zvítězili. V domácích zápasech je bilance z našeho pohledu 2-2-1 11:9. Podzimní setkání na hřišti v Mostech dopadlo 5:1 (1:1) v náš prospěch, když se mezi střelce zapsali 2x Sukač, Kubiena,Kulhánek a Horňák. Pro Ondru Sukače jsou Mosty oblíbeným soupeřem, neboť jim v posledních 2 zápasech nasázel 5 gólů a všichni věříme, že mu střelecký prach nezvlhne ani v sobotu.

Mostečtí momentálně okupují 6.pozici v tabulce s 22-ti body. Tahounem mužstva je Tomáš Nieslanik se vstřelenými 11-ti góly. Ve svých řadách mají však také několik dalších šikovných hráčů a tým se snaží hrát maximálně důrazně, jak se mohli naši hráči přesvědčit v podzimním utkání. Trenérem mužstva je p.Kluz Stanislav.

Ve venkovních utkání v této sezóně získali 5 bodů v 6-ti zápasech, při bilanci 1-2-3 9:11. Zvítězili na hřišti Doubravy 5:2 a 2x si odvezli bod po shodných remízách 1:1 v Hrádku a Nýdku. Bez bodu se vraceli z ČSAD Havířov (1:2), Dobré (0:1) a Staříče (1:4).

V součtu s podzimem drží mostečtí 5-ti zápasovou šňůru bez porážky, takže by bylo ideální ji přerušit. Povinnost velí v domácím utkání zvítězit. Na jaře sehráli prozatím 2 zápasy (oba domácí), ve kterých získali 4 body. Nejprve remizovali s naším největším soupeřem ČSAD Havířov 1:1, kdy jediný úspěch zaznamenal Nieslanik a o posledním víkendu v derby porazili Hrádek 3:1 po střelách Buly, Czepczora a Stoszka.

sestava z posledního utkání – Cymorek ,Lukosz, Mitrenga, Šafařík, Szlaur S. Kufa (46. Bula), Czepczor, D. Kufa (60. T. Stoszek), Ligocki (46. P. Kufa) Kolář, T. Nieslanik.

V utkáních  s Mosty vždy padalo docela dost gólů (nesnáším slovo „branky“ :-D), které jsou kořením fotbalu, a proto by si cestu do JZD Arény mohl najít slušný počet diváků.

Srdečně zveme všechny příznivce , match bude zahájen 27.4.2013 v 16:00 hod. a dozor nad děním na hřišti bude mít trio rozhodčích – Potiorek, Machala, Lukašík