Postřehy Moravskoslezského deníku

Indiánské prostředí jim nesedělo

Porážkou od favorita zahájili druhou sezonu v I.A třídě fotbalisté havířovských Datyní. Kvůli renovaci zázemí odehrály Datyně domácí utkání na hřišti MFK Havířov a místní prostředí divizních indiánů jim štěstí nepřineslo. „Nebylo to ale tím. Vratimov před sezonou hodně posílil, opravdu vhodně doplnil tým a podle mě je to hlavní kandidát na postup,“ tipuje kouč Datyní Radek Nešpor umístění soupeře v letošním ročníku soutěže.
Domácí nechtěli dát soupeři v sestavě s exbaníkovcem Lukešem nic zadarmo, a tak byl k vidění na poměry I.A třídy hodně slušný fotbal.
„Chtěli jsme samozřejmě bodovat a podle mě jsme na to i měli. Byl to spíše remízový zápas. Bohužel jsme soupeři sami nabíjeli ostrými. Individuálními chybami jsme mu nabízeli šance, jako třeba hned u prvního gólu po špatné rozehrávce,“ obracel oči v sloup trenér Nešpor.
Po Třískově gólu se ale Havířované obdivuhodně otřepali a hned z následujícího útoku srovnali zásluhou nové posily René Bilase, který dorazil akci Kodenka s Kubienou.
Právě Kubiena měl pak asi největší šanci domácích, kdy postupoval zboku sám na brankáře, ale nedal.
Vratimov hrál velmi dobře a vypracoval si další dvě šance, které rovněž neproměnil.
Zajímavý fotbal, který několikrát ocenili diváci potleskem, pokračoval i po změně stran. Hosté měli více ze hry, ale domácí si mohli na své konto připsat vedoucí gól. „Byly tam hlavičky Robina Bilase nebo Tomašáka po standardkách, které nám tam mohly spadnout. Pak jsme bohužel tratili na půlce míč, Lukeš založil protiakci a z ní jsme dostali rozhodující branku,“ litoval Nešpor.
Přes veškerou snahu o srovnání stavu si už vratimovští hosté výsledek zkušeně pohlídali.

TJ Dolní Datyně – FC Vratimov 1:2 (1:1)

Branky: 9. René Bilas – 8. Tříska, 72. Pohludka. Rozhodčí: Potiorek. ŽK: 2:2. Diváci: 135.

D. Datyně: Vasilko – Neumann, Kučera (67. Dolák), Robin Bilas – Miczka, Tomašák, Kubiena, Hruška (70. Antl), Vlček – René Bilas (59. Baláž), Kodenko. Trenér: Radek Nešpor.

Další zápas hrají D. Datyně v sobotu v Čeladné.

Autor: Martin Ruščin