Postřehy z deníku

Vyhráli, ale zůstávají poslední

Havířov – Fotbalisté Dolních Datyní se konečně dostali na své vlastní hřiště a hned jej po rekonstrukci zázemí v místním areálu náležitě pokřtili. Bystřice si odvezla půltucet.

Havířované se v dosavadním průběhu sezony trápili. Dali jen šest branek, zato proti Bystřici se utrhli ze střeleckého řetězu a stihli tolik gólů, kolik v předchozím průběhu. „A to ještě mohla být naše výhra výraznější. Byly tam i další gólovky,“ byl spokojen trenér Datyní Radek Nešpor.

Na svém mužstvu viděl velkou chuť do hry, natěšení. „A to mi před utkáním ani moc nepřišlo, že by se hráči na zápas tak těšili,“ přiznal upřímně. Možná jeho proslov v kabině fotbalisty vybudil.

Hlavně se chtěli předvést. „Zatím jsme všechno hráli venku a doma je doma. Přijdou vás povzbudit známí, zafandit. I když zrovna na tenhle zápas jich teda moc nedorazilo. Pošmourné počasí je asi odradilo,“ tipoval Nešpor.

Ti, kdo vážili cestu na utkání, však rozhodně nelitovali. Viděli krásné branky v podání domácích borců. Řádila hlavně bratrská dvojice René Bilas – Robin Bilas. Prvně jmenovaný dal vstupní gól, jeho bratr přidal druhý a pak oba předvedli spolupráci jako v Lize mistrů. Dlouhý balon sklepl René Robinovi a ten jej bez přípravy napálil do sítě.

Poločasové skóre 3:0 dávalo tušit, že ještě nebude všem gólům konec. „Sice jsme pak trochu polevili, ale v šatně jsme si k tomu něco řekli a zase se rozjeli,“ objasňoval Nešpor. Bystřice se ke slovu dostala až za stavu 4:0, ale ve formě chytající Vasilko si čisté konto zasloužil. Kodenko se Švrčinou pak přidali další pěkné góly. Střídající Kulhánek po akci Kubieny debakl hostů završil.
TJ Dolní Datyně – TJ Bystřice 6:0 (3:0)

Branky: 19. a 25. Robin Bilas, 14. René Bilas, 70. Kodenko, 74. Švrčina, 84. Kulhánek. Rozhodčí: Klimek. ŽK: 1:3. Diváci: 50.

D. Datyně: Vasilko – Dolák, Neugebauer, Tomašák – Psík (58. Švrčina), Vlček, Miczka, Robin Bilas, Kodenko (71. Kučera) – René Bilas (82. Kulhánek), Kubiena. Trenér: Radek Nešpor.

Další zápas hrají D. Datyně v neděli v Albrechticích.

Autor: Martin Ruščin