Postřehy z deníku

Datyně si smlsly na Stonavě

Havířov – Není to tak dávno, co byly Datyně nejhorším týmem Karvinska v I.A třídě. Stačilo pár zápasů a jsou nejlepším.

Havířované si v sobotu v derby smlsli na do té doby solidně hrající Stonavě, která zažila pod trenérem Josefem Čermákem vůbec první porážku. „Ale ta tedy byla! Kdyby mi někdo řekl, že za dobu mého působení u mužstva prohrajeme jen jednou, tak si klepu na čelo. Bral bych to. Teď nás ale mrzí, že jsme prohráli takovým rozdílem. Fotbal to však občas přináší,“ nedělal Čermák z debaklu vědu.

Domácí nejspíš potřebují vždy určitý počet zápasů, aby se pak v jednom vyřádily. V 9. kole vyprovodili šesti góly Bystřici, teď zase Stonavu. „Máme radost, že se nám to povedlo zrovna proti Stonavě. Měli jsme jim co vracet,“ těšilo dolnodatyňského kouče Radka Nešpora.

Na hráčích Stonavy bylo po čtvrtém gólu už vidět, že by do druhé půle nejraději ani nenastoupili. „Datyně nám úplně vzaly chuť do hry. Nějak jsme to ale dohráli. Ještěže teď máme možnost omluvenky v posledním zápase. Takhle bychom podzim končit určitě nechtěli,“ dodal stonavský trenér Čermák na adresu debaklu.

Naopak domácí si výsledek užívali. „Dneska to bylo jednoznačné, ani gólman Pacanovský neměl svůj den. I když je pravda, že po přestávce nám chytil asi tři tutovky. Jinak ale nebylo co řešit,“ zakončil Nešpor.
TJ Dolní Datyně – SK Stonava 6:0 (4:0)

Branky: 6., 18. a 75. Kubiena, 12. a 70. Robin Bilas, 43. vlastní Hančin. Rozhodčí: Sopoliga. ŽK: 3:2. Diváci: 85.

D. Datyně: Vasilko – Kučera, Tomašák, Dolák – Rohel (70. Svrčina), Robin Bilas, Vlček, Miczka, Kodenko – Kubiena, René Bilas (75. Hruška). Trenér: Radek Nešpor.

Stonava: Pacanovský – Gerši, Aniol, Škuláň, Hančin – Feber, Klus, Kisel, Macko (46. Petruňa) – Frait, Zoller (46. Švéda). Trenér: Josef Čermák.

Další zápas hrají D. Datyně v sobotu v Sedlištích, Stonava v sobotu s Veřovicemi.

Autor: Martin Ruščin