Postřehy z deníku

Dohrávky Dolním Datyním jdou

BD Stav Sedliště – TJ Dolní Datyně 1:3 (0:1)

Havířov – Skvělá práce. Fotbalisté Datyní se stali nejlepším týmem druhé poloviny podzimu v I.A třídě. Z posledních sedmi zápasů jen dva remizovali a pět vyhráli, naposledy v dohrávce v Sedlištích.

Po dohrávce s Lutyní tedy zvládli i další původně odložený zápas. Trenér mužstva Radek Nešpor mohl být spokojen. „Nedělám to často, ale tady musím, protože tým opravdu zamakal. Chtěl bych všechny hráče vyzdvihnout, jak zvládli druhou část podzimu. Poctivým přístupem uhráli spoustu bodů, semkli se a vlastně z posledního místa poskočili téměř do špice,“ připomněl Nešpor říjnovou situaci, kdy byli Havířované na chvostu tabulky. Teď jsou třetí, klobouk dolů.

„Těší mě hlavně způsob, jakým jsme dokráčeli k výhrám. Soupeře jsme přehrávali a byli jsme fotbalovější. Snad jen Petřvald na Moravě se nám herně vyrovnal,“ pochvaloval si Nešpor. Byl rád, že se zkušení hráči probudili v pravý čas. „Nezasloužili bychom si sestup, máme v kádru opravdu fotbalisty,“ dodal.

To se potvrdilo i v Sedlištích. Havířovští měli celý první poločas navrch, vypracovali si několik tutovek. Kubiena běžel sám na gólmana, Kodenko trefil zblízka břevno, Robin Bilas mířil z deseti metrů vedle.

„Až mě překvapilo, jak Sedliště přehráváme. Ona jsou totiž pro nás dost neoblíbeným soupeřem, hrají důrazně, neústupně. Tentokrát hrozila jen ze standardek,“ uvedl na adresu Sedlišť Radek Nešpor.

Havířované se nakonec ujali vedení, když Kubiena dostal krásnou přihrávku od Vlčka, nedělal kličku a pohotově střílel. „Tím jsme se odpíchli ke třem bodů, i když prvních dvacet minut druhé půle nebylo ideálních. Zase jsme nastoupili trochu jako mistři světa a domácí nás zaslouženě potrestali,“ přibližoval Nešpor.

Sedliště zabrala, vyrovnala se hostům v bojovnosti a důrazu a po chybě Vasilka, který si vybral slabší chvilku, dokázala srovnat. Moc dlouho se ale z vyrovnání netěšila, neboť jim hned za dvě minuty vsítil Tomašák z perfektně provedeného trestňáku druhý gól.

„Pak došlo k nepříjemnému zranění domácího Krajčoka, jemuž nejspíš zapadl jazyk. Trochu to všemi otřáslo, hlavně kluky ze Sedlišť a my jsme po brejku přidali třetí gól,“ líčil Nešpor. Střídající Rohel ještě zahodil dvě šance, zasloužené tři body ale putovaly do Datyní.

Branky: 70. Vlček – 18. a 83. Kubiena, 72. Tomašák. Rozhodčí: Trojan. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

D. Datyně: Vasilko – Kučera, Tomašák, Dolák – Hruška (65. Svrčina), Robin Bilas (76. Rohel), Vlček, Miczka, Kodenko (90. Kulhánek) – Kubiena, René Bilas. Trenér: Radek Nešpor.