Postřehy z DENÍKU

TJ Dolní Datyně – Sokol Hrabová 2:0 (0:0)

Branky: 72. z pen. Tomašák, 78. Baláž. Rozhodčí: Seidler – Vidlička, Broskevič. ŽK: 0:1. Diváci: 80.

D. Datyně: Vasilko – Dolák, Neuman, Batiha, Pištěk – Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel – René Bilas (64. Baláž), Kodenko. Trenér: Zdeněk Menoušek.

Jednoznačná převaha, málo gólů

Havířov – Fotbalisté Dolních Datyní se udrželi na vítězné vlně i po domácím duelu s Hrabovou. Ostravští fotbalisté byli permanentně pod tlakem, Datyním však k vedení musel dopomoci až pokutový kop.
„Střelecky to byla bída. René Bilas jako by byl vepředu bez svého nemocného bráchy poloviční,“ poznamenal trenér Datyní Zdeněk Menoušek směrem ke svému prvnímu forvardovi. Havířované měli od začátku převahu, po přestávce mnohem zřetelnější, ale první velká šance náležela Hrabové. Hlavička Rašky po rohu letěl snad jen metr vedle brány.

Do dalších šancí už domácí hosty nepouštěli a sami se snažili rozvlnit síť za zády hrabovského gólmana. Ale nepovedlo se to ani Bilasovi, ani Kubienovi se Steblem. „Šancí jsme měli už do poločasu několik, především René Bilas. Čtyři góly jsme mohli dát,“ střízlivě odhadl počet šancí Menoušek.

Domácí si pomáhali standardními situacemi, ale ani po nich nemohli dlouho zvednout ruce nad hlavu. „Byly dobře kopnuté, už tam byl i ten důraz, ale trefovali jsme gólmana, anebo vedle,“ vybavil si Menoušek třeba pokusy Doláka.

Hrabové s přibývajícími minutami ubývaly síly. „Běhali pořád bez balonu, my jsme kombinovali a to se pak soupeři vždy špatně hraje,“ přiblížil Menoušek. Odpor bránícího soupeře zlomili domácí penaltou za faul na Kubienu, kterou proměnil Tomašák.

Pak už se Datyním hrálo lépe a střídající Baláž přidal druhý gól, přičemž nemuselo zůstat jen u něj. „Natrápili jsme se a musíme jen doufat, že jsme si nějaké branky schovali i pro derby do Albrechtic,“ zasmál se Zdeněk Menoušek, pro něhož bude nedělní duel pikantním, jelikož v Albrechticích před časem trénoval.