Postřehy z DENÍKU Petřvald na Moravě – Dolní Datyně

TJ Petřvald na Moravě – TJ Dolní Datyně 3:1 (3:1)

Branky: 18. a 26. J. Huvar, 10. Ručka – 23. Tomašák. Rozhodčí: Kubáček – Beran, Přeček. ŽK: 0:3. Diváci: 55.

D. Datyně: Rozbroj – Dolák, Tomašák, Batiha, Pištěk – Miczka – Kubiena (81. Kulhánek), Robin Bilas, Vlček (46. René Bilas), Stebel – Kodenko (73. Baláž). Trenér: Zdeněk Menoušek.

Propustná obrana Datyní

Fotbalisté Dolních Datyní neuspěli na půdě Petřvaldu na Moravě. Asi na ně padla pochmurná podzimní nálada.

Alespoň tak to cítil trenér havířovského týmu Zdeněk Menoušek. „Bylo to celé takové divné. Začalo to už v týdnu na tréninku, kdy jsme se pořádně nesešli, do toho onemocněl Neuman a nálada byla špatná. Náš výkon pak korespondoval s pochmurným počasím. Připadalo mi to, jako by to hráči chtěli rychle odchodit a jít zase domů,“ divil se Menoušek.

Do toho dělali Datyňští neobvyklé hrubky v defenzivě. Obrana mužstva byla do zápasu v Petřvaldě třetí nejlepší v soutěži, ale hráči Petřvaldu ji zastihli v nedbalkách. „Respektive domácí zaslouženě trestali naše chyby. Sami jsme si nafackovali,“ upřesnil Menoušek.

Už po deseti minutách podběhl Rozbroj míč a Ručka měl snadnou práci – 1:0. Pak zase Tomašák přišel při riskantní kličce o míč a J. Huvar zvýšil na 2:0. „Tomašák dělá kličku z pozice posledního hráče,“ nechápal Menoušek. Po druhé brance si pak už jen rezignovaně sedl na lavičku.

Tomašák sice okamžitě svůj kiks napravil korigující brankou na 2:1, jenže vzápětí chyboval Dolák a domácí zase vedli o dva góly. Ani zlepšení Datyní v ofenzivě změnu skóre nepřineslo a Petřvald bral zaslouženě všechny body.