Sokol Sedliště – Dolní Datyně 1:6 (0:5)

V 5.kole náš tým cestoval do nedalekých Sedlišť. Po ztrátě bodů v minulém kole chtěli datyňští napravit dojem a získat všechny 3 bodíky. Po zahřívací desetiminutovce se Datyně dostali do vedení ve 12.min., když po souboji Sukače s domácím stoperem odražený míč do sítě uklidil Wala – 0:1. O tři minuty později už to bylo 0:2. Tomašák našel skulinu v domácích obranných řadách a zcela volný Ondra Sukač nezaváhal. Uběhly další tři minuty a znovu Tomašák skvěle uvolnil Pavla Ftáčka, který zvýšil na 0:3 ve prospěch datyňských. Domácí byli zralí na ručník, ale zdaleka to ještě nebylo vše. Ve 24.minutě po rohu Tomašáka si na přední tyč naběhl Kulhánek a bylo to 0:4.  Poločasový výsledek  0:5 stanovil po samostané akci a střele ze 20-ti metrů ve 31.minutě Neumann. Do přestávky ještě datyňští neproměnili 2 šance, na opačné straně se po samostaném úniku domácího hráče zaskvěl Honza Vasilko.

Ve druhé půli hosté viditělně ubrali plyn a dovolili domácím dostat se do hry, kteří byli dosud absolutně neškodní. Šestý gól přidal ve 62.min. po krásném pasu Neumanna a přihrávce Ftáčka Petr Kubiena. Znovu se nám nepodařilo udržet nulu. Domácí vstřelili čestný úspěch zhruba 20 minut před závěrečným hvizdem – 1:6.

Za předvedený výkon v první půli zaslouží pochvalu celý tým, zejména však Tomašák s Miczkou. Je škoda, že pod dojmem vysokého náskoku mužstvo ve druhém poločase výrazně polevilo.

góly – Wala,Sukač,Ftáček,Kulhánek,Neumann,Kubiena

ŽK – Ftáček, Wala

 

sestava – Vasilko – Náhlý,Dluhoš,Neumann (74.Kolder) – Ftáček,Kulhánek,Miczka (68.Vandriak),Tomašák,Kubiena – Sukač,Wala (79.Ondruš)