Souhrn soboty 21.4.2018

 

SK Stonava – TJ Dolní Datyně 1:7 (0:3)


 Sestava – Vasilko – Kučera, Tomašák (79.), Dostál, Kaduch, Rozsíval, Gistinger, Dolák (71.), Stebel ©, Kodenko (68.), Baláž (61.)
Náhradníci: Vandriak (68.), Marek (61.), Batiha (79.), Masopust (71.), Rozbroj
Branky: Káňa – 44., 53., 67. Kodenko, 37., 55. Baláž, 42. Gistinger, 50. Rozsíval

Muži zajížděli k dalšímu okresnímu rivalovi do Stonavy, kde za posledních 5 let neuhráli ani bod.

Na stonavském “letišti“ se odehrálo důležité a nahecované utkání v boji o přední příčky 1.A třídy. Záčatek zápasu, ale oba celky začaly velmi vlažně. Hra neoplývala vysokým tempem ale několik šancí k vidění přeci jen bylo. Gistinger si vyměnil míč se spoluhráčem a s velkým tahem na bránu švihal zakončit. Ke střele z úhlu se však neodhodlal a nakonec se ke střele vůbec nedostal neboť se domácí obrana štíhlá vrátit. Na opačné straně, po ztrátě míče zahrozil domácí záložník, ale technickou střelou z relativně blízké vzdálenosti branku minul. To domácí ostrostřelec Zolller zařízení trefil, jednalo se však o nevýraznou střelu z poměrně velkého úhlu. Postupem času se hosté dostali do tempa a začali domácím zle zatápět.

Při jedné z vykombinovaných akcí, proměnil samostatný úprk Baláž, a nedal brankáři domácích šanci – tvrdou střelou otevřel hostující střelecký účet. Hosté byli při chuti a své skóre chtěli navýšit. Stonavská obrana akce Jestřábů odvracela za cenu rohových kopů. Po jednom z nich, mohlo udeřit na druhé straně. Zoller byl vysunut dlouhým míčem, který napálil na hranici 16-ky ze všech sil. Výsledkem byla střela, kterou by ocenil jen trenér rugby. Chvíli po té, Datyně zahrávala další rohový kop. Stebel míč kroutil na zadní tyč, kde našel Gistingera, který hosty poslal do dvougólového vedení. Domácí byli viditelně otřeseni a nejvíce asi brankář Gaszcyk. Ten neudržel střelu Rozsívala a Kodenko svým dobrým důrazem a skvělým výběrem místa ala David Lafata, vstřelil z dorážky třetí gól.

Ve druhém poločase všichni očekávali nástup domácích. Ten se však nekonal a naopak Datyně začali předvádět exibici. Hostům se dařilo na co šáhli a v rozmezí 5ti minut vstřelili 3 branky! Kodenko zabíhal na zadní tyč, kde míč kroutil Rozsíval. Kodenko na míč nedosáhl ale vadit mu to nemuselo, neboť Rozsívalova přihrávka skončila v bráně u zadní tyče. O dvě minuty později se střelou do odkryté branky opět prosadil, všudypřítomný Kodenko. I přes prosby domácího hlasatele, aby utkání neskončilo debaklem, domáci inkasovali po třetí. Baláž z voleje pálil a Gaszcyk se marně natahoval. V dalších akcích byl k hatricku vybídnut Kodenko ale domácí brankář mu první střelu lapil a druhou, směřující do růžku brány, s vypětím všech sil vyškrábnul na roh. Přece jen se ale Kodenko hatricku dočkal. Minutu před svým střídáním využil přihrávku Baláže a zaznamenal tak první hatrick, po návratu ze složitého zranění kolene. V dalších minutách, trenér Menoušek poslal na hřiště všechny své koně. Uspokojeni výsledkem, Jestřábi v bránění ztráceli koncentraci a výsledkem byla, velká šance, kdy po hlavičce z malého vápna, nejprve Vasilko robinsonádou vyškrábnul míč mimo tři tyče a po dalším závaru zaskakoval na brankové čáře Tomašák. Stonava se však čestné branky přece jen dočkala. Po odpískaném faulu, hrající trenér Sochora, rozehrával centrovaný míč, který se nesl na hranici malého vápna. Vasilko chtěl míč vyboxovat ale minul a v náběhu míč přistál, přesně na noze domácího hráče, který tak zaznamenal onu čestnou branku. V závěru se ze střední vzdálenosti prezentoval Vandriak ale jeho bomba mířila jen do středu brány.

Už ve středu míří Jestřábi k dohrávce do Sedlišť, které se sedmi body okupuje poslední příčku.

Družstvo mladších žáků, urvalo za remízu 0:0 bod v Albrechticích.

Dorostenci s přehledem vyhráli na Viktorce Bohumín 0:5 (0:5) a upevnili si druhou příčku v tabulce. O své výhře rozhodli již v prvním poločase kdy vstřelili všech 5 branek, přičemž Anlauf, skóroval 4x a s 20ti zásahy vede o 5 branek tabulku střelců.

Sestava: Kustván – Foniok, Janík, Javůrek, Bureš (70.), Recmanik, Anlauf, Rosmarin ©, Polášek, Bitzanek, Stebel (65.)
Náhradníci: Wlosok (65.), Kolder (70.), Michalík, Murník
Branky: 1., 18., 27., 44., Anlauf, 9. Bitzanek