Start do jarní sezony 2012 vyšel na jedničku !!!

Dolní Datyně – Jablunkov 3:0 (1:0)

V úvodním utkání jara Datyňští přivítali celek Jablunkova. Začátek zápasu vyšel domácím náramně a hned v 6.minutě se po střele Neumanna ujali vedení. V dalším průběhu hry si udržovali mírnou převahu a zejména šance Kubieny a Sukače vovlaly po zvýšení skóre.

Druhá půle začala stejně jako úvod první, když  dezorientovaný bek hostí nastřelil svého kolegu z obrany a míč putoval podruhé do sítě Jablunkova. Výsledek pečetil 10 minut před koncem Dolák na konečných  3:0.

sestava – Vasilko – Kotula,Dluhoš,Neumann-Kulhánek-Tomašák,Dolák,Vandriak,Kubiena-Sukač,Wala

Do hry posléze zasáhli ještě Hanzlík a  Kolder.

 

 

Dobratice – Dolní Datyně   2:5 (1:2)

K druhému utkání hosté nastoupili ve stejné sestavě jako v domácím zápase. Opět vyšel skvěle začátek zápasu, když nejprve krásně „stříhnul nůžkami“ Tomašák a domácí gólman s námahou vyrazil míč na roh. Po jeho zahrání se nejlépe před brankou orientoval Kotula-  0:1. Domácí zvýšili aktivitu a zaslouženě se dočkali po chybě Vasilka vyrovnání na 1:1. Nerozhodný stav trval však jen několik minut, když se znovu prosadil Kotula – 1:2.

Ve druhé půli zvýšil po chvilce vedení hostí Vandriak na 1:3. Domácí dosáhli snížení, avšak jen z postavení mimo hru, takže stav zůstával nezměněný. Dále již skóre narůstalo jen ve prospěch datyňských, když čtvrtý gól přidal Tomašák a domácí obránce. V závěru se domácím nakonec podařilo dosáhnout kosmetické úpravy výsledku na 2:5.

 

 

Dolní Datyně-Hrádek  5:1 (4:0)

Ve třetím utkání bylo nuceno trenérské duo Nešpor-Mládek provést změny v sestavě, když absentujícího Kubienu nahradil Kolder a nemocného Vandriaka, který zůstal na lavičce, zastoupil Janovský. První změna bezgólového stavu se udála v 16.minutě, když se z trestného kopu parádně trefil Neumann – 1:0. Hosté se nevzdávali a po střele hostujícího Dudy se gólman Vasilko přesvědčil, že má dobře postavené tyče. Na druhé straně byl po chvilce na malém vápně sražen Wala a nařízené penalty zvýšil opět Neumann na 2:0. Za několik okamžiků dosáhl stejný hráč čistého hattricku, když po zahrání standartky Janovským (mimochodem opět po faulu na hrající legendu-Waluše) se trefil potřetí, tentokrát hlavou – 3:0. Čtvrtý hřebík do rakve hostí přibil zblízka Sukač a o výsledku bylo rozhodnuto.

Ve druhé půli s vědomím luxusního náskoku tempo domácí jedenáctky opadlo, přesto mohli svůj  zvýšit, když Dolák překopl zcela prázdnou svatyni hostí. Své zaváhání však napravil zhruba 20 minut před koncem a zvýšil na 5:0. Hosté měli možnost zrušit nulu na kontě domácích po faulu brankáře Vasilka (díky benevolenci sudího neobdržel červenou kartu). Honza však svou chybu napravil a penaltu zlikvidoval. Nakonec však přeci jen v závěru  kapituloval, když fotbalisté Hrádku upravili na konečných 5:1.