Vendryně – Dolní Datyně 0:0

Tři kola před koncem podzimní části soutěže jsmew zajížděli na půdu nevyzpytatelné Vendryně. Domácí , i když trochu výsledkově tápou, v minulém kole zvítězili v Oldřichovicích. My jsme museli oželit dalšího hráče v sestavě, když za ČK v minulém kole, byl Judita potrestán stopkou do konce podzimu. Ještě k tomu nemohl hrát Dzidic, který si obnovil zranění, jenž ho trápí už od 2.světové války. Do sestavy byl proto zařazen nadějný dorostenec Denis Otisk. Nastoupili jsme takto :

Vasilko

Sukač /C/, Kulhánek, Wala, Kotula

Koďousek, Dluhoš, Horňák, Otisk

Ftáček, Dolák.

Do hry byli ještě připraveni Kolder, Batiha T., Vodička a Rozbroj.

V prvním poločase jsme nastoupili s výhodou silného větru v zádech, z jehož pomocí se nám dařilo posílat dlouhé balony za vysoké obránce domácích. Úvodní čtvrthodina však probíhala v rámci vzájemného oťukávání.  Poté se domácí po hezké kombinaci dostali až za naší obranu, ale útočník Vendryně hned nato co se vyhnul Vasilkovi, tak už neměl dost času a prostoru na přesné a důrazné zakončení. My jsme odpověděli sérií rohů, z nichž 2x domácí strážce branky s námahou  míč  vytahoval přes horní tyč. Do poločasu si už ani jendo z mužstev nevypracovali akci, která by stála za připomenutí.

Do druhé půle nastoupili vendryňští s velkým odhodláním a za pomoci silného větru, který nadále trval, se dostali do tlaku. Obrana za jejímiž zády chytal spolehlivě Vasilko, nepřipouštěla změnu nerozhodného stavu. Nám se nedařilo podržet míč vpředu, i když po několika nadějných průnicích mohlo dojít ke změně stavu, ale většinou končily na hranici šetnáctky nebo je domácí odvrátili do zámezí.  Domácí se chtěli prosadit ze standartních situací, kterých měli požehnaně…. Dvakrát jsme měli štěstí, když nebezpečný pokus hlavou vytlačil Vasilko na roh a později nás zachránila horní tyč. Vendryně měla ještě jednu možnost strhnout vedení na svou strany, ale při trestném kopu byl opět náš brankář připraven. Chvilku před koncem nakonec mohl skórovat Sukač po hezkém úniku po pravé straně, ale domácí gólman jeho pokus o lob vystihl. Utkání tedy skončilo bez branek.

Dnes ztráta bodu asi více (vzhledem k větším šancím) mrzí domácí Vendryni. My jsme tentokrát kupili dost nepřesností v rozehrávce, takže jsme se sami připravili o možnosti ohrozit domácí svatyni. Z tohoto pohledu je pro nás bod ziskový, což po zápase potvrdil i trenér Pištěk.